Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022

19.12.2022 21:17:59 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022

Muži TJ Turnov konečně prolomili černou sérii a porazili Rudnou. Junioři znovu dvakrát prohráli. Dorostenci ani tentokrát neprolomili smůlu a znovu si domů přivezli dvě prohry. Starší žáci předvedli skvělé výkony a díky tomu se posunou o další koš výše. I elévové absolvovali úspěšný turnaj. Další porci zápasů absolvovaly také elévky. Juniorky porazily Českou Lípu a Vánoce stráví na krásném šestém místě tabulky.

Národní liga mužů

Sokol Rudná - TJ Turnov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Muži v posledním utkání v kalendářním roce 2022 konečně prolomili černou sérii a porazili Rudnou.

Vánoce tedy chlapi stráví na desátém místě tabulky, přičemž na příčky, zaručující účast v play-off, ztrácí tři body. Ve zbytku sezony to budou mít náročné, ale hodlají se porvat o nejlepší osmičku!

Branky a asistence: 2. Švitorka, 26. Reczai (Švitorka), 44. Švitorka (Plíšek), 56. Novotný (Reczai). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Švitorka, Vacek, Janoušek Š. - Plíšek, Jiránek, Šmída, Hejduk E., Maršík - Reczai, Hanuš, Novotný - Iltis, Hlavnička.

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 5:9
Florbal Jablonec - TJ Turnov 10:2

Junioři v prvním zápase podali slušný výkon a dlouho drželi s Pantery krok. Zbytečné vyloučení v závěrečné fázi utkání jim ovšem definitivně sebralo šanci na zisk bodů.

Ve druhém už bylo na klucích znát, že hrají pouze v osmi, zatímco soupeř měl k dispozici tři formace. Jablonec byl celou dobu lepší a nakonec zaslouženě zvítězil.

Snad se nám po novém podaří být na turnajích i trénincích ve větším počtu hráčů a začneme získávat body.

1. liga dorostenců

Florbal T.K.S. - FbC Hradec Králové 5:7
Sokoli Pardubice - Florbal T.K.S. 18:2

Turnaj hodnotil trenér Tomáš Fabián:

První zápas proti Hradci Králové jsme odehráli ve slušném tempu. Mám velkou radost, že poté, co jsme se začali učit určité nové věci, hráči je ihned zkusili a přineslo to ovoce v podobě branek. Bohužel jsme si nechali dát velmi laciné góly a proto soupeř vyhrál 7:5. Již delší dobu si říkáme určité věci, které jsou špatně a opět jsme je neudělali dobře, respektive jsme je udělali, ale pomalu a v této velmi rychlé lize je každá pomalost, ba někdy bych řekl lenost, ihned trestána.

V druhém zápase jsme se utkali s domácím celkem, Pardubicemi. O Pardubicích jsme si zcela jasně řekli, že do zápasu vlétnou jako uragán a že je třeba si dávat velký pozor. Všem bylo vše jasné. Co se však nestalo, zápas jsme opět od první minuty nechytly za správný konec, tempu soupeře jsme nestačili a tak výsledek dopadl doslova hrozivě. Až za stavu 0:9 jsme se soupeře přestali bát a dali jsme rychlé dvě branky a pár slušných kombinací. Více se k tomuto zápasu nemá asi cenu vyjadřovat.

Co jsem velmi rád, tak i přes nezdary v této lize začínáme být v mnoha těžkých situacích klidnější a umíme si připravovat i pohledné akce, které vykombinujeme kolikrát až do odkryté branky. Přál bych si, aby naše snažení už bylo korunováno výhrou, která nám stále o vlásek uniká. Všem fanouškům i hráčům přeji krásné a klidné vánoční svátky.

Liga starších žáků

TJ Turnov - TJ Sokol Koberovy 4:2
TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP B Yellow 5:2
Florbal Jirkov - TJ Turnov 3:5

Velice podařený turnaj mají za sebou starší žáci, kteří i tentokrát vyhráli všechny zápasy a už se moc těší na další přesun o koš výše!

Liberecká liga elévů - chlapci

SCC Semily - TJ Turnov 5:2
TJ Turnov - Florbal Jablonec 12:5
FBC Liberec - TJ Turnov 3:8

Elévové sehráli tři kvalitní zápasy a povedlo se jim dvakrát zvítězit. Na všech hráčích je vidět výkonnostní posun, což je nejdůležitější věc!

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Turnov - SCC Semily 2:16
Florbal Jablonec - TJ Turnov 0:3
TJ Turnov - FBC Liberec 1:10

Hodnotil trenér Jaroslav Pajkrt:

Elévky jely v sobotu na poslední turnaj v tomto roce, a to do Semil. Měly jsme hodně omluvenek, ale vyrazily jsme v dostatečném počtu 6+1. Tento turnaj se nám úplně nevydařil. Nepodařilo se nám navázat na naše tempo a nasazení z předešlého turnaje, což se odrazilo na výsledcích. Sice jsme jeden zápas vyhrály, ale ani ten nebyl ideální. Po novém roce jedeme na turnaj do Liberce, kde se pokusíme zlepšit a hlavně zrychlit pohyb na hřišti.

1. liga juniorek

Na zlatou neděli nastoupily juniorky k poslednímu letošnímu zápasu, a to k severočeskému derby s Českou Lípou.

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 9:3

Utkání nám přiblížil trenér Miloš Cidlinský:

První třetina začala dosti netradičně a to tím, že děvčata z Lípy za pozdní nástup vyfasovala dvouminutový trest, který se nám podařilo potrestat. Jinak tempo první třetiny bylo opravdu vlažné a proto bylo nutné svěřenkyně o přestávce nabudit k většímu pohybu a důrazu. To se povedlo a hned to bylo na hřišti i znát. Stále více jsme byli na míčku a diktovali ráz hry. S tím přicházely i brankové situace, se kterými si děvčata poradila a utkání zvládla.

Vítězství 9:3 znamená, že jsme si do tabulky připsali další tři body, a posunuli se tak na krásné šesté místo z celkem osmnácti týmů, které se letos účastní 1. ligy juniorek. Musím říci, že před začátkem sezony jsme v takový úspěch ani nedoufali. Trochu nám euforii kazí zranění hráčky Agáty Kučerové, které se stalo právě v posledním zápase. Přejeme jí tímto brzké uzdravení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT