Jedna výhra v Liberci stačila Turnovu k udržení první příčky

20.01.2014 10:24:30 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším utkání 2. ligy zavítali v sobotu turnovští volejbalisté do Liberce na palubovku místní Lokomotivy. Jelikož domácí bojují o záchranu, nastoupili v kompletní sestavě s cílem bojovat o každý bod. Výsledkem bylo to, že se obě mužstva o body spravedlivě rozdělila.

Turnováci přijeli do Liberce opět ve značně okleštěné sestavě, což se stává již bohužel pravidlem. K tradičním absentérům Dolejšímu a Koláčnému, kteří se již v této sezoně na palubovce neobjeví, přibyli díky zraněním a pracovním povinnostem také Konečný, Charousek, Vojta a Maier. Do sestavy se naopak vrátili Novák s Lukavcem a Kovář. Aby toho nebylo málo, tak si ještě ve 4. setu prvního utkání zranil kotník blokař Marek, čímž pro něho sobotní klání předčasně skončilo.

Lokomotiva Liberec - TJ Zikuda Turnov 3:1 (23, 22, -22, 23)

První set byl od úvodu vyrovnaný, ale v jeho druhé části si dokázali liberečtí vytvořit jedno až dvoubodový náskok, který přetavili ve vítězství. Druhý set probíhal dle stejného scénáře a domácí si koncovku s přehledem pohlídali. Třetí set byl opět vyrovnaným bojem, ale tentokrát byli v rozhodujících chvílích přesnější Turnováci a vypadalo to na zvrat v utkání. V další vyrovnané koncovce čtvrtého setu se však zranil Marek a domácí dokázali využít drobných nepřesností hostů a získat plný počet bodů.

Sestava Turnova: Novák, Melich, Kovář, Uhlárik, Lukavec, Marek (libero - Strnad). Střídali: Macháč, Vacík, Folprecht. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

Lokomotiva Liberec - TJ Zikuda Turnov 1:3 (19, -13, -20, -20)

Do druhého utkání posílil turnovské řady smečař Charousek, který přinesl do týmu razantní útok a zvýšenou bojovnost, což se podepsalo na výkonu celého družstva. V prvním setu se to však ještě neprojevilo a domácí ho jasně získali. Od druhého setu však i díky několika změnám v sestavě, kdy se na smeč vrátil Lukavec a Melich se přesunul na post univerzála, obraz hry výrazně změnil a na palubovce byl jednoznačným vládcem Turnov. Hladce získal druhý i třetí set a i ve čtvrtém dějství nebylo až na pár okamžiků o vítězi pochyb.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Uhlárik, Melich, Vacík (libero - Strnad). Střídali: Novák, Macháč, Lukavec. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole přivítají hráči Turnova na domácí palubovce 25. ledna 2014 kvalitní tým jihočeských Netolic. Začátky utkání jsou v 11 a 15 hodin. Souběžně budou probíhat utkání KP1 žen TJ Turnov - Lokomotiva Liberec B (9 a 13 hodin).

Další výsledky 21. a 22. kola: Jablonec - Sokolov 3:1 (-24, 21, 19, 14), 1:3 (-23, 23, -21, -23), Ervěnice - Mladá Boleslav 3:1 (-23, 17, 22, 12), 3:1 (18, 25, -16, 23), Netolice - Modřany 3:0 (18, 14, 19), 0:3 (-23, -23, -21), Domažlice - Chabařovice 3:2 (17, 21, -22, -20, 9), 1:3 (-10, -21, 18, -21).