Kampaň A dost… aktuálně pro seniory

25.02.2024 23:10:04 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory

V uplynulém roce kampaň A dost... v Turnově patřila především školákům, začátek roku 2024 přináší aktivity pro seniory.

Ohlédnutí za kampaní A dost...? To je jen například 37 programů pro 35 tříd turnovských základních škol. Díky městské kampani základní školy získaly účelové příspěvky na preventivní programy, které mohly vybírat dle vlastních potřeb. Školy využily služeb zavedených organizací, ať už to byla Advaita, Acet ČR, Maják nebo Fokus. Zaměřily se na téma klima ve třídě, prevence šikany, otázky virtuálního světa i kyberšikany či genderovou problematiku. Mezi tématy se objevila i finanční gramotnost nebo seminář pro učitele v oblasti duševního zdraví dětí.

Díky kampani si školy ověřily, které programy jim pomáhají a nadále mohou počítat s účelovým příspěvkem na preventivní programy přímo do svého rozpočtu. Cílem je, aby každá třída mohla preventivní program v oblasti prevence rizikového chování absolvovat alespoň dvakrát ročně.

Kde jste se mohli setkat s kampaní A dost... i mimo školu? Informační stánek kampaně jste mohli zahlédnout na akcích jako Kroužkobraní nebo (Ne)blázni, Turnove! Proběhlo celkem 93 přednášek pro žáky základních i středních škol, 14 přednášek pro rodiče a dalších 8 pro širokou veřejnost i neziskové organizace. Nabídku preventivních vzdělávacích programů Městské policie Turnov mohou školy pro své žáky i jejich rodiče využívat i v roce 2024. Stále funguje také Kancelář prevence kriminality, k dispozici po telefonické domluvě na telefonu 728 607 902 v prostorách městské policie na Nové radnici.

Kampaň podpořila projekty, které pomáhají s prevencí v oblasti duševního zdraví i informační gramotnosti. Hlava v pohodě Vzdělávacího centra Turnov se zaměřila na duševní zdraví dospívajících. Projekt je uzavřen, ale výstupy zůstávají zdarma k dizpozici. Přečtěte si víc v samostatném článku nebo si poslechněte podcast. Učitelům i dalším pedagogickým pracovníkům dobře poslouží podrobně připravené vzdělávací moduly.

Městská knihovna Antonína Marka ve spolupráci Informačním centrem pro mládež přišla s projektem OMG - O mediální gramotnosti v Turnově. Školám i široké veřejnosti na podzim přinesla například program Fakescape o mediální gramotnosti či ověřování informací nebo hodiny mediální výchovy pod titulem Jak nenaletět.

Únor 2024 je pak ve znamení akcí pro seniory. Přednáška Vladimíra Hladíka z městské policie o podvodech na seniorech měsíc odstartovala, téma zdravého ověřování informací a mediální gramotnosti pokračuje na besedách Jak se vyznat v mediálním chaosu? v druhé polovině měsíce. Víc informací najdete zde.

Závěrečné setkání městské kampaně prevence rizikového chování v Turnově A dost... proběhne v polovině března. Zhodnocení realizace i sdílení zkušeností, které kampaň přinesla, proběhne za účasti zástupců škol i městských organizací.

Marcela Jandová, tisková mluvčí a koordinátorka Zdravého města Turnov a MA21

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

(Ne)blázni, Turnove! počtvrté
Kampaň A dost… po prázdninách opět v turnovských školách
Šest měsíců s kampaní A dost… v Turnově
Natoč A dost... nová soutěž inspirovaná turnovskou kampaní
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Kulaté stoly otevřely diskuzi o sociálních otázkách současného Turnova
Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách
Co zajímalo Turnováky na setkání v ZŠ Žižkova?
Město Turnov zve ke kulatému stolu
Další setkání občanů se starostou Turnova proběhlo v Koškově ulici
Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města
Na turnovské radnici proběhla setkání v rámci kulatých stolů

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT