Turnovská kultura v březnu

09.03.2023 07:12:38 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v březnu

Aktualizováno: V březnu 2023 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou koncert The Banda, Písničkářky napříč žánry, Orloi a Inkoust, Trijo či Makule, koná se loutkářský festival Turnovský drahokam, Čokofest a mnoho plesů, besed i divadelních představení.

čtvrtek 2. března 2023

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, Střelnice od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým

 

Setkání s Jaroslavem Duškem a Bárou Englischovou v Turnově Setkání s Jaroslavem Duškem a Bárou Englischovou
Povídání na otevřené téma, které vyplyne samo ze situace, života a z toho, co vnesou sami diváci. Setkání trvá minimálně 2 hodiny, ale může se protáhnout.
setkání, divadlo od 19 hodin, 490 Kč. Pozvánka

pátek 3. března 2023

Maturitní ples OAHŠ - Hotelová škola a Cestovní ruch
Maturitní ples s podtitulem Filmový večer.
ples, Střelnice od 19 hodin, vstupné 250 Kč

sobota 4. března 2023

The Banda
... něco z USA, něco z Irska, přidat špetku Londýna a zahustit Čechy, potom protřepat, ale nemíchat. The BandA svým stylem směřuje od blues přes soul a R&B až k funku.
O kapele
The BandA vznikla jako oživení hudebního projektu "Panda Diplomacy", kde z původního obsazení zůstali Christopher Aycox - kytara, zpěv a Radka Pychova - zpěv. Přibyla rytmická sekce ze skupiny "ToToWoNo" Tomáš Vágai - bicí a Martin Hety Heteš - basa. Ke spolupráci byl přizván někdejší spoluhráč z Panda Diplomacy Karel Korous - klávesy (Anabáze, Cower power). Na postu sólového kytaristy se nakonec usadil James Fleming. Těšte se na písně převzaté i jejich vlastní songy.
Malá (domácí) scéna, koncert, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Souhrnná pozvánka

Hrabě František Kinský bude zpovídán na turnovské Pohovce pondělí 6. března 2023

Hrabě František Kinský
Na začátku března přivítáme v pořadu Pohovka charismatického pana Hraběte Františka Kinského (1947), kterého jste mohli vidět například v televizních pořadech Na plovárně, nebo v pořadu K. Šípa Všechnopárty. Nyní máte jedinečnou příležitost se s potomkem kostelecké větve šlechtického rodu Kinských z Vchynic a Tetova setkat osobně v turnovském divadle. Večerem provází Josef Klíma. Hudební doprovod zajistí Klíma band (Josef Klíma, Pavel Půta a Andy Seidl).
Pohovka, divadlo od 19 hodin, vstupné 250 Kč/ seniorské vstupné 200 Kč. Pozvánka

úterý 7. března 2023

Ve stodole u slepic
"Naše neustálé umělecké puzení přenést trochu té televizní kultury na jeviště, dalo po několika letech soustředěné tvorby a odříkání život zcela unikátnímu divadelnímu žánru. Vznikla tak „teátrnovela". Troufáme si tvrdit, že naše nová divadelní hra, kterou jsme trefně pojmenovaly Ve stodole u slepic, je první vlaštovkou svého druhu. Divák se stane svědkem toho jak jde čas, jak pevná jsou rodinná pouta, a že život není jen procházka růžovou zahradou. Takový příběh se může stát i ve vaší ulici."
Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová. režie: Jan Baron Marek.
divadelní představení, divadlo od 19.30 hodin, 200 Kč

Písničkářky napříč žánry 8. března rozsvítí turnovskou Střelnici středa 8. března 2023

Písničkářky napříč žánry
Letos se už po desáté sejdeme v Turnově na Střelnici, opět v den MDŽ na koncertě tří muzikantek, dam, žen, a především osobitých písničkářek na rozhraní folku, jazzu, world music, alternativy, prostě napříč žánry.
Večer zahájí písničkářka, zpěvačka a kytaristka Šárka Pexová ze Žebráka, která se po letech vrací na podia s novým projektem. Dalším účinkujícím bude duo Hmlisto, které tvoří československá písničkářka Veronika Kicková a její syn Ján, fenomenální kytarista. Večer zakončí Marie Kieslowski, zpěvačka, pianistka, matka dvou dětí, polovina již nehrajícího dua Kieslowski a členka spícího Zvířete jménem Podzim.
hudební festival, Střelnice od 19 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč / na místě 200 Kč. Podrobná pozvánka

Slam Poetry Exhibici uvidíte v turnovském klubu KUS čtvrtek 9. března 2023

Slam Poetry Exhibice
Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout. Slameři přistoupí, promluví, ideje zhmotní... Ale zaujmou?!?!
Performativní žánr přednesu autorské poezie. Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! A body publika! Slam!!!
Vystoupí:
DR. FILIPITCH (Mistr ČR 2017, trojnásobný mistr ČR v Duo slamu, vítěz řady exhibic. Slamer, básník a prozaik, moderátor...), HONZA DIBITANZI (Několikanásobný finalista Mistrovství ČR.), TUKAN (Mj. vicemistr ČR 2017.), DEJV (Původně vystupoval pod Nickem Dave Naslamkejv. Vítěz řady exhibic, 2. místo Mistrovství ČR, 3. místo Mistrovství ČR 2021.) a AICHA.
slam exhibice, klub KUS od 19 hodin, v předprodeji 150 Kč / na místě 180 Kč. Pozvánka

Oscarový týden v kině Sféra přináší čtyři nominované filmy čtvrtek 9. března 2023

OSCAROVÝ TÝDEN: Tár
Od 9. do 12. března můžete vidět v kině Sféra celkem čtyři snímky, které jsou považovány za horké favority v hlavních kategoriích. Přehlídku zahájí ve čtvrtek film Tár, ve kterém zazáří herečka Cate Blanchett. Ta si za svůj výkon již odnesla prestižní Zlatý globus a je považována za favoritku v kategorii pro hlavní herečku. Film má celkem 6 dalších nominací, včetně kategorie pro nejlepší film roku.
Oscarový týden, filmový projekce, kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč. Souhrnná pozvánka

pátek 10. března 2023

Maturitní ples SUPŠ a VOŠ Turnov
Vstupenky a informace k plesu k dostání přímo ve škole.
ples, Střelnice od 19 hodin

pátek 10. března 2023

OSCAROVÝ TÝDEN: Všechno, všude, najednou
V pátek bude v rámci Oscarového týdne následovat film Všechno, všude, najednou, který získal cekem 11 nominací, což je v tomto ročníku vůbec nejvíce. Je zároveň horkým favoritem v hlavní kategorii i v kategoriích pro nejlepší režii a nejlepší scénář. Pokud Cate Blanchett najde přemožitelku, mohla by to být právě Michelle Yeoh v tomto filmu. Velké šance na zisk prestižního ocenení má i v kategorii herce ve vedlejší roli Ke Huy Quan.
Oscarový týden, filmový projekce, kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč. Souhrnná pozvánka

V Turnově zvou děti na pohádku Benjamín a vlk

sobota 11. března 2023

Benjamín a vlk
Pohádka na motivy knihy Joe Todd-Stantona Artur a zlaté lano.
Jakou cestu bude muset vykonat Benjamín, aby přemohl temného vlka? Dobrodružný příběh malého chlapce, který se svojí kouzelnou pomocnicí vykoná veliké věci.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, divadlo od 10 hodin, 100 Kč. Pozvánka

Malá domácí scéna v klubu KUS přináší v březnu čtyři koncerty

Orloi & Inkoust Pana Boučka
Skupinu Orloi přivedli na svět otcové zakladatelé PaZa a PeSla (ex Krucipüsk) a spolu s Vičisem, Hanzem a Honzou se pustili do čisté punkové klasiky střhu Ramones & Sex Pistols. Spíš než koncert se jejich vystoupení dají charakterizovat jako mejdan.
Kapela Inkoust Pana Boučka byla založena Jerrym Machkem (kytara SPS) v roce 1984 v Mladé Boleslavi. Kapela koncertovala až do roku 1990. Po dlouhých 25 letech se kapela vrátila na českou punkrockovou scénu, protože si řekla, že ještě není dobojováno. Ve složení kytara (Jerry Machek), zpěv a baskytara (Josef Sudet), bicí (Lukáš Křížek) v roce 2019 vydali desku Historie.
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Souhrnná pozvánka

OSCAROVÝ TÝDEN: Víly z Inisherinu
Oscarový týden bude pokračovat vyzyvatelem v hlavních kategoriích - film Víly z Inisherinu od režiséra Martina McDonagha, který v minulosti oslnil filmy jako Tři billboardy kousek za Ebbingem nebo V Bruggách. Film obdržel celkem 9 nominací, včetně kategorie pro hlavního herce za skvělý výkon Colina Farrella.
Oscarový týden, filmový projekce, kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč. Souhrnná pozvánka

Miss Dietrich lituje v podání Reginy Rázlové neděle 12. března 2023

Miss Dietrich lituje
Marlene Dietrich vydala v roce 1984 svůj vlastní životopis proto, aby umlčela všechny životopisné samozvance. Podařil se jí ovšem pravý opak. Záhadnou knihu pojmenovala sice Marlene D., ale stejně tak ji mohla pojmenovat Nic vám neřeknu. Celý text dokonale zamlčuje, zastírá, krouží a tvaruje skutečnost do takové podoby, v jaké by ji Marlene sama chtěla mít... Matka a dcera. Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí?
divadelní představení, divadlo od 19.30 hodin, v předprodeji 500 Kč/ na místě 540 Kč. Pozvánka

OSCAROVÝ TÝDEN: Velryba
Pravděpodobně největší adept na zlatou sošku Oscara v hlavní mužské kategorii ale dostane na plátně prostor až v neděli. Brendan Fraser zazáří v roli extrémně obézního učitele ve filmu Velryba.
Oscarový týden, filmový projekce, kino Sféra od 19.30 hodin, základní vstupné 150 Kč. Souhrnná pozvánka

Stand-up komik Arnošt Frauenberg míří do Turnova středa 15. března 2023

Arnošt Frauenberg: UTRŽENEJ ZE ŘETĚZU
Stand-up komik, herec a moderátor, kterého znáte z pořadů: Comedy Club, Na Stojáka, nebo Brzda Evropy 2 míří do Turnova!
Utrženej ze řetězu je stand-up s originálním obsahem, který nemůžete vidět jinde, než v této show. Arny vypráví naprosto otevřený osobní příběh, protkaný glosami, úvahami a postřehy ze života nás všech. Žádné téma není tabu a jako již tradičně: Děti a předsudky nechte doma!
stand-up, divadlo od 19 hodin, v předprodeji 290 Kč/ na místě 330 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 17. března 2023

Trijo
Oslavte den Svatého Patrika s tradiční irskou hudbou. Trijo hraje irskou i českomoravskou hudba v komorním provedení. Vítáme zelené oblečení!
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Souhrnná pozvánka

Loutkářský Turnovský drahokam vstoupí do 33. ročníku pátek 17. března - neděle 19. března 2023

XXXIII. TURNOVSKÝ DRAHOKAM
Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj, kterou tradičně pořádá turnovský Loutkářský soubor Na Židli za finanční podpory Libereckého kraje a Města Turnov. Po dobu celé přehlídky bude probíhat soutěž pro pilné diváky o marionetu Kašpárka a další skvělé ceny! Vstupenky jsou slosovatelné při každém představení o drobné dárky.
divadelní festival, Městské divadlo Turnov, vstupenky od 45 Kč pouze na místě. Podrobná pozvánka

Turnovskou Střelnici obsadí Čokoládový festival 2023 sobota 18. března - neděle 19. března

Čokoládový festival 2023
Přijďte se bavit s celou rodinou na čokoládový festival! Agentura ChrisEvents pro vás opět připravila úžasný program, čeká vás výstava o historii čokolád, stánkový prodej, vystoupení i soutěže. Sladká dvoudenní událost je jedinečnou akcí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. První ročník se v prostorách Střelnice konal v roce 2019 a byl velice úspěšný a hojně navštívený, přijďte si opět po třech letech zase trochu osladit život!
Kdy na festival vyrazit? Sobota 10.00 - 18.00 a neděle 10.00 - 17.00.
sladký festival, Střelnice, vstupenky jsou k zakoupení pouze v síti Ticketstream nebo na místě. Podrobná pozvánka se soutěží o vstupenky!

sobota 18. března 2023

Makule
Makule je takový zvláštní druh. Vznikla křížením. Nelze vyloučit, že zčásti vznikla pářením. Je velmi vzácná. Ve sluneční soustavě existuje pouze jeden exemplář. Má šťávu. Chuť spíše trpká. Dá se použít jako projímadlo, ale ve většině případů staví. Někdy po ní bolí hlava. Často se stává, že v hlavě zůstane a jde odstranit pouze operativně. Jemné chloupky dráždí na mandlích. U citlivých osob způsobuje alergickou reakci. Jedná se o nebezpečný úprk (od nebo k Makuli) s vysokou horečkou. Nenechává totiž nikoho chladným.
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Souhrnná pozvánka

úterý 21. března 2023

Královny
Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou.
Tři ženy, které se na něm sejdou, by se za normálních okolností nemohly nikdy setkat, nebýt havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel. Každá z hrdinek má odlišný problém, přesto však mají cosi společného - všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem - naučit se žít své nové životy. Johana je po autohavárii, podrobila se operaci nohy a došlo ke komplikacím. Zita má zase problémy s nervy a mladá slečna Eliška přišla v nedávné době o zrak a učí se s tímto handicapem žít. Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde naprosto jinde, přesto spolu musí strávit relativně dlouhou dobu. Komedie plná upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.
Divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 450 Kč / na místě 490 Kč

Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle středa 22. března 2023

Kontrabasové kvarteto Bumblebass
Kontrabasové kvarteto Bumblebass vyvrací tradiční názor, že kontrabas lze použít pouze jako doprovodný nástroj.
Čtyři mladí muzikanti dokazují, že kontrabas může hrát hlavní a dokonce divácky působivou roli. Čtveřici, která se sešla na pardubické konzervatoři, tvoří Petr Pavíček, Ondřej Sejkora, Jan Hrubeš a Martin Brádle. V repertoáru mají hudbu od J. S. Bacha a W. A. Mozarta přes Bedřicha Smetanu až po Jaroslava Ježka, Beatles či filmové melodie. Aranže skladeb pro tento neobvyklý soubor si buď vytvářejí sami, nebo přejímají už hotové aranže většinou od Mgr. art. Františka Machače či prof. Miloslavem Gajdoše, průkopníků kontrabasové komorní hry. Původní skladby pro kontrabasové kvarteto pocházejí z pera amerického skladatele Tonyho Osborna.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov, vstupné v předprodeji 140 Kč / na místě 170 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 23. března 2023

Královská opera: Lazebník sevillský
Když se Rosina zamiluje do tajemného mladého nápadníka, musí využít všechnu lstivost (a trochu pomoci od místního lazebníka), aby vyzrála na svého vypočítavého nápadníka doktora Bartola. Srdceryvné serenády, vtipné převleky i pohádkový konec - se slavným úvodním číslem „Largo al factotum", pokřikem „Figaro! Figaro!" a Rosininou veselou árií „Una voce poco fa" je tato Rossiniho komedie skvělou zábavou. Svůj debut v Královské opeře si odbude dirigent Rafael Payare, který povede mezinárodní obsazení pěveckých hvězd, kde nechybí Andrzej Filończyk, Aigul Akhmetshina nebo Lawrence Brownlee.
Opera v kině, kino Sféra od 18.15 hodin, základní vstupné 250 Kč / zlevněné vstupné 200 Kč je určeno dětem do 15 let, studentům, seniorům a osobám ZTP

Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples pátek 24. března 2023

Erotický ples 2023
Přijďte se 24. března pobavit na Erotický ples! Čeká vás večer plný zábavy, tance a hudby. V průběhu večera uvidíte kromě jiného dámskou a pánskou striptýzovou show a vystoupení dam Cathrin, Dolores a Sašy z travesti skupiny Techtle Mechtle Reviue. K tanci a poslechu vám bude hrát oblíbená hudební skupina Koneckonců.
ples, Střelnice od 20 hodin, vstupenky za 320 Kč k dostání pouze na recepci KC Střelnice nebo na místě. Samostatná pozvánka

sobota 25. března 2023

Ene bene Erbene
Pozor, pozor! Bude šrumec! Přijede k vám DÍVADLO, které si pro vás připravilo spoustu krásných a známých pohádek. A všechny budou od Karla Jaromíra Erbena!
A to ještě netušíte, že si s sebou herci přivezou starou kouzelnou knihu, ze které si společně s dětmi přivolají samotného pana Erbena...
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč

Maturitní ples SUPŠS Železný Brod
K tanci a poslechu hraje kapela Gemini.
ples, Střelnice od 19 hodin, vstupenky k stání 250 Kč / k sezení 300 Kč - k zakoupení v prodejně SUPŠS v Železném brodě.

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě středa 29. března 2023

Tomáš Hájek - Kanada
I když většinu území Kanady tvoří rozsáhlé planiny s nepřístupnými lesy a mokřady, západní pobřeží Kanady je odlišné. Přímo od Tichého oceánu se vypíná několik horských pásem. Ve Skalistých horách (Rocky Mountains) na území provincie Britská Kolumbie a části provincie Alberta je možné spatřit jedny z nejúchvatnějších scenérií celého severoamerického kontinentu. Majestátné vrcholy a štíty s obrovskými ledovci a tyrkysovými jezery jsou hlavními lákadly národních parků Jasper, Banff a Yoho. Kvalitní ochrana přírodního prostředí zároveň umožňuje vidět a fotografovat značné množství divoké zvěře včetně medvědů grizzly.
Změna v programu - o Kanadě bude vyprávět Tomáš Hájek. Původním přednášejícím měl být Václav Bacovský.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 30. března 2023

Dokud nás smrt nerozdělí
Divadelní travesti revue Techtle Mechtle a Kočky se vrací do Turnova s novým pořadem Dokud nás smrt nerozdělí.
Travesti revue Techtle Mechtle a Kočky - to je spojení nejúspěšnějších českých travesti umělců na poli české divadelní scény. Slečny Dolores, Cathrin, Gina, Saša a Naira v osobním životě pak Lukáš, Martin, Jirka, Alexandr a Nikolas zaručeně rozproudí atmosféru. V dobrém i ve zlém, dokud nás smrt nerozdělí... Tuhle větu řekla minimálně jednou za život snad většina z vás. Ti odvážnější i vícekrát.
Travesti skupina Techtle Mechtle si tentokrát ve svém pořadu posvítí na to, jak vypadá takové manželství po 30-ti letech pod jednou střechou. Jediná dcera už odrostla a z počátečního zamilování a okouzlení jste se už dávno probudili. Život a manželství jsou zkrátka boj a vyhrát musí v ideálním případě oba. Divadelní show, ve které se místy budete cítit jako u vás doma v obýváku, míří do našeho města.
Muzikálovo-taneční, divadelní představení, ve kterém uvidíte za jeden večer zhruba 80 kostýmů, propracované taneční choreografie a vtipné scénky z manželství, které píše sám život. Skupina Techtle Mechtle připravuje každý rok nové představení, které je vždy jejich vlastní tvorbou, a to od návrhu kostýmů, výpravné jevištní scény, paruk, dekorací až po samotný scénář celého představení. Show této skupiny ve většině měst bývá vyprodána i několik měsíců dopředu a za poslední roky se těší na poli české divadelní scény stále větší oblibě.
travesti show, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, v předprodeji 400 Kč / na místě 440 Kč

pátek 31. března 2023

Guilty Pleasure
Taneční večírek Guilty Pleasure je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Nečekejte žádný jukebox s písničkami na přání, ale vyladěný playlist, který pohladí po duši a rozvlní vaše boky. Zkrátka večer plný hudby, kterou jinde neuslyšíte.
Party, klub KUS od 21 hodin, vstup zdarma.

Samostatné pozvánky a související články:  

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě

Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle

Turnovskou Střelnici obsadí Čokoládový festival 2023

Loutkářský Turnovský drahokam vstoupí do 33. ročníku

Stand-up komik Arnošt Frauenberg míří do Turnova

Malá domácí scéna v klubu KUS přináší v březnu čtyři koncerty

Miss Dietrich lituje v podání Reginy Rázlové

V Turnově zvou děti na pohádku Benjamín a vlk

Oscarový týden v kině Sféra přináší čtyři nominované filmy

Slam Poetry Exhibici uvidíte v turnovském klubu KUS

Písničkářky napříč žánry 8. března rozsvítí turnovskou Střelnici

Hrabě František Kinský bude zpovídán na turnovské Pohovce

Setkání s Jaroslavem Duškem a Bárou Englischovou v Turnově

Turnovská kultura v únoru

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v březnu

Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.

Tribunál trvá na povinnosti Polska zaplatit penále ve věci dolu Turów

Komise mohla legitimně započíst částky dlužné z titulu tohoto penále proti pohledávkám Polska vůči Unii. V únoru 2021 podala Česká republika proti Polsku žalobu k Soudnímu dvoru. Tvrdila, že rozšíření a prodloužení těžby hnědého uhlí v povrchovém dole Turów (Polsko) porušuje unijní právo1. „Uzavření smíru v únoru 2022 nezměnilo nic na tom, že Polsko předtím nerespektovalo předběžné opatření. Tribunál Soudního dvora dnes potvrdil, že Komise postupovala správně. Bez žaloby k soudnímu dvoru by se žádná jednání nikdy neuskutečnila. Je potřeba říci, že penále pro Polsko jsou příjmem Evropské unie, nikoli Libereckého kraje. Nikdy bychom nepostavili ani metr vodovodu ani nezaplatili další projekty, které chrání obyvatele, životní prostředí i vodní zdroje před vlivem těžby," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě zajímavé červnové přednášky pořádají v semilském muzeu
Turnovské volejbalistky vyrazily do Lucemburska
Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty
Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Hasiči likvidovali v domě na Semilsku neznámé chemické látky
11.06.: Auto s naloženým bagrem uvízlo v Semilech pod železničním mostem
12.06.: Srnka skočila v Jesenném do náruče projíždějícího cyklisty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT