Volejbalisté Turnova překvapivě snadno nechali body v Chabařovicích

12.03.2014 19:09:20 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Do Chabařovic odjeli turnovští volejbalisté s cílem vyhrát jedno utkání, pojistit tak první místo v soutěži a začít slavit v časovém předstihu bez ohledu na výsledky zbývajících utkání. Stačil k tomu dokonce pouhý bod, což v novém počítání představuje vyhrát dva sety jednoho zápasu. Turnovákům se bohužel nepovedlo ani to.

Na severozápad odjeli Turnováci bez Šimůnka a Konečného, kteří se toho času věnovali procvičování carvingového oblouku na alpských sjezdových tratích. Jakoby ale na ně i ostatní hráči mysleli a nechtěli dvě velké osobnosti týmu připravit o sdílení vítězného pocitu. Předvedli proto mizerný výkon a tak jim Chabařovice mohli vrátit nadílku, kterou si odvezli v první polovině soutěže z Turnova.

VK Slovan Chabařovice - TJ Zikuda Turnov 3:0 (23, 15, 22)

Do prvního setu nevstoupili hosté vůbec špatně, vyrovnaný volejbal byl k vidění až do koncovky, v úplném závěru bohužel Turnovští udělali dvě individuální chyby a set soupeři v podstatě darovali. V dalším průběhu zápasu neustále dotahovali náskok soupeře, který sice dokázali eliminovat, ale následující série chyb, chvilkové ztráty koncentrace a mdlý herní projev zabíjely snažení o zlepšený výkon. Nutno podotknout, že domácím hráčům se dařilo ve všech herních činnostech, a předváděli famózní obranu v poli.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Vacík, Melich, Lukavec, Marek (Libero- Vojta). Střídali: Novák, Kovář, Macháč, Uhlárik. Trenér: Strnad.

VK Slovan Chabařovice - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-22, 21, 13, 17)

I vstup do druhého utkání, ve kterém zamíchali Turnováci se sestavou, nebyl vůbec špatný, začala fungovat obrana na síti a dokázali servisem zatlačit soupeře pod sebe. Výsledkem byl vyhraný první set. Bohužel několik chyb v koncovce druhého setu a jeho následná ztráta definitivně hosty zlomila a další volejbalové snažení bylo spíše volejbalovým utrpením.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Vacík, Uhlárik, Melich, Marek (Libero- Vojta). Střídali: Kovář, Macháč, Folprecht, Lukavec. Trenér: Strnad.

V příštím kole 15.března přivítají volejbalisté TJ Zikuda Turnov na domácí palubovce Sokolov a v domácím prostředí by chtěli předvést úplně jiný volejbal a potvrdit první místo v soutěži hned v prvním duelu se západočeským družstvem. Následně celou soutěž ukončí o týden později 22. března utkáním s Jabloncem nad Nisou na jeho půdě.

Další výsledky 31. a 32. kola: Mladá Boleslav - Liberec 3:0 (19, 14, 18), 3:0 (14, 14, 18), Domažlice - Netolice 3:0 (18, 14, 23), 3:0 (13, 18, 17), Jablonec n. N. - Ervěnice 3:1 (20, -22, 22, 16), 3:2 (-17, 25, -21, 23, 12), Sokolov - Modřany 2:3 (-20, 19, -29, 19, -8), 0:3 (-19, -23, -12).