Florbal Turnov: Konec základní části Národní ligy i 1. ligy žen

21.02.2022 20:20:29 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Konec základní části Národní ligy i 1. ligy žen

Florbalisté TJ Turnov v posledním utkání základní části Národní ligy prohráli na půdě suveréna základní části Butchis. Ženy na domácí palubovce bohužel na závěr 1. ligy rovněž dvakrát padly.

Národní liga mužů

Butchis - TJ Turnov 11:1 (3:0, 5:0, 3:1)

Poslední kolo základní části Národní ligy 2021/2022 postavilo Turnovákům do cesty nejtěžšího soupeře a suveréna letošního ročníku, tým Butchis. Pražský soupeř měl po celý zápas navrch a postupně navyšoval skóre. Přestože hosté srdnatě bojovali a nedávali domácím nic zadarmo, nestačilo to na víc, než jeden vstřelený gól a porážku o deset branek. Vzhledem k okolnostem, za jakých hosté utkání hráli se asi nedalo čekat nic jiného.

V tomto utkání se v Národní lize poprvé za Turnov představil mladý nadějný brankář Tomáš Starý, pro kterého se jednalo o cennou zkušenost.

Branky a asistence Turnova: 49. Ptáčník (Janoušek J.). Sestava Turnova: Král (Starý) - Havlín, Dědek, Janoušek Š., Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Šmída J., Hejduk, Pohl - Jiránek, Nezdara, Šmída O., Mellan.

Sezonu tedy zakončil tým TJ Turnov na desátém místě tabulky s devatenácti body.

Teď se zraky Turnováků upínají směrem k bojům o záchranu a konkrétně Play-down, ve kterém se střetnou s Florbal TJ Kobylisy. Série se bude hrát na čtyři vítězná utkání a jako lépe postavený tým po základní části budou začínat doma. První dva zápasy odehrají florbalisté ze srdce Českého ráje o víkendu 5. a 6. března, vždy od 18.00 v hale TJ Turnov. Bude se nesmírně hodit podpora fanoušků, takže neváhejte a přijďte svůj tým podpořit v boji o udržení Národní ligy!

1. liga žen

TJ Turnov - SK Bivojky Litvínosv 1:13 (1:3, 0:5, 0:5)

Do zápasu vstupovaly domácí hráčky s vidinou vyrovnaného utkání, jelikož ani Litvínov se nenachází v první polovině tabulky. To se však v průběhu utkání ukázalo jako velký omyl.

V první třetině hrály oba týmy celkem vyrovnaný zápas a zajímavé šance byly k vidění na obou stranách. Jako první se dokázaly prosadit hráčky Litvínova. Stav se vyrovnal v 11. minutě, když se ze sólo akce prosadila Bittnerová. Soupeřky v 16. minutě využily přesilovou hru po vyloučení Fišerové, a poté přidaly ještě jednu branku v 18. minutě, tudíž se do šaten odcházelo za stavu 1:3.

Hlavním úkolem do druhé třetiny bylo nastřílet více gólů a co nejméně pouštět Litvínov k zakončení. Bohužel se to stalo právě naopak. Ženy z Litvínova Turnovačky téměř nepouštěly k zakončení, a když už ano, nedokázaly tyto (některé i stoprocentní) šance proměnit. Brankářku nepřekonaly ani při přesilové hře ve 36. minutě. Soupeřky se naopak po nedůrazu v obraně dostávaly k zakončení velmi často a dařilo se jim také střelecky. Skórovaly hned pětkrát a stav byl tedy po druhé třetině 1:8.

Ani vstup do třetí třetiny se domácím florbalistkám nepovedl dle pokynů, a hned na úvod vstřelily krátce po sobě hostující hráčky dvě branky. Po vyloučení Vacíkové ve 48. minutě opět Litvínov využil přesilovou hru. Na domácí lavičce to vypadalo jakoby hráčky ztratily veškerou chuť hrát, a od toho se také odvíjel výkon do konce zápasu. Nedbalé, nepřesné přihrávky a laxní přístup. Soupeřky z Litvínova kontrolovaly hru až do posledního chvíle a skóre navýšily ještě o pět branek.

Konečný stav 1:13 je velmi nelichotivý a těžko snesitelný, ale s jedním gólem se zápasy vyhrávat nedají.

Branka Turnova: 12. Bittnerová. Sestava Turnova: Brabcová K. - Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š, Štěpánková, Bittnerová, Brabcová L., Vlková.

TJ Turnov - Florbal Chomutov 7:10 (2:0, 4:8, 1:2)

Poslední duel základní části sehrály turnovské florbalistky s celkem Chomutova. Poslední vzájemné utkání skončilo debaklem 0:18, tudíž měly domácí určitě co napravovat a pokusit se soupeře překvapit.

Do první třetiny vstoupily velmi slušně, oproti sobotnímu utkání posílily tým Kyselová a mladší ze sester Veselých. Už od začátku bylo dění na hřišti velmi vyrovnané, šance byly na obou stranách. Jako první se radovaly domácí hráčky už ve 4. minutě, kdy z dobré práce ve velkém brankovišti skórovala Brabcová. I nadále byla hra ve vysokém tempu, ve 13. minutě se rozjelo duo Bittnerová-Veselá a zvýšily stav na 2:0. I přes velké množství šancí už se do hvizdu nikdo další neprosadil a skóre tedy zůstalo stejné.

Druhá třetina začala ve velkém stylu, kdy spolupráce Bittnerové s Veselou přinesla hned tři další branky a vypadalo to na velkolepý turnovskýc úspěch. Bohužel hostující hráčky také šláply do pedálů a už ve 31. minutě bylo srovnáno na 5:5. Situaci na chvíli uklidnila Š. Veselá z ukázkové standardní situace, bohužel krátce na to Chomutov opět vyrovnal. Do konce třetiny hostující hráčky stihly vsítit ještě dvě branky a upravily skóre na 6:8.

Třetí třetina pro nás byla poslední šancí porvat se o vítězství. Ve 45. minutě vstřelila druhý gól Šárka Veselá a přiblížila svůj tým k vyrovnání. Podařilo se pak odbránit oslabení, ale turnovská přesilová hra zůstala nevyužitá. Soupeřky nedopustily závěrečné drama a do konce třetí části ještě přidaly dvě branky. I přes velmi dobrý a bojovný výkon Turnovačky doma podlehly 7:10.

Hráčkou utkání se zaslouženě stala Karolína Bittnerová se dvěma vstřelenými góly a dvěma asistencemi.

Branky a asistence Turnova: 4. Brabcová L., 13. Bittnerová (Veselá L.), 21. Bittnerová (Veselá L.), 24. Veselá L., (Bittnerová), 27. Veselá L., 33. Veselá Š. (Vacíková), 45. Veselá Š. (Bittnerová). Sestava Turnova: Hassová - Brabcová K., Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Brabcová L., Vlková, Kyselová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži i ženy doma vyhráli!
Florbal Turnov: Černý víkend turnovských elitních týmů
Florbal TJ Turnov: Muži těsně porazili Wizards, úspěšná byla přípravka
Florbal TJ Turnov: Nedařilo se mužům ani ženám, další utkání se nehrála
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v Benešově, ženy padly s favoritkami
Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT