Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023

10.01.2023 21:44:53 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023

Muži padli na půdě Prague Tigers. Chlapské béčko si připsalo dvě vysoké prohry. Elévové a elévky vstoupili do roku 2023 turnajem v Liberci.

Národní liga mužů

Prague Tigers - TJ Turnov 9:2 (1:1, 3:0, 5:1)

V neděli se hrálo 16. kolo Národní ligy. Tým mužů tentokrát vyrazil do haly v Čakovicích, kde odehrál utkání s týmem Prague Tigers. Tento zápas byl s razítkem: výhra nutná. Nic takového se bohužel nestalo a kýžené tři body zůstaly v Praze. I přes poměrně vydařený začátek a dobrou první třetinu nedokázali turnovští borci najít odrazový můstek pro exponenciální růst produktivity a herního projevu.

Zápas přiblížil kapitán Martin Hejduk:

V desáté minutě otevřel skóre zápasu Jakub Vacek. Po skvělé práci Šimona Janouška domácí obránce ztratil nervy a připravený Vacek vypálil na vzdálenější tyč takzvaně dvacet nad led. Následných sedm minut bylo od turnovských v pořádku. Dobrá obrana, brejky i rozehrávka nebyla k zahození. Soupeř však měl po celý zápas vynikající bloky a žádný další gól jsme již nepřidali. Zlom přišel v 17. minutě, kdy téměř dokonalou střelou vsítil Jan Nachtmann a upravil stav na 1:1.

Druhá třetina pro nás nezačala přívětivě. Ve druhém střídaní, tedy z kraje 22. minuty, přidali Tigers svou druhou branku. Kratina dokázal narýsovat přihrávku přes velké brankoviště a Vojtěch Řádek se trefil. 1:2. Ve 25. minutě začal vodopád trestných minut. Pražané proměnili přesilovou hru po necelé minutě. Bombou na přední tyč propálil jinak skvělého Suchomela Piták. Ve 32. minutě přišlo další vyloučení, tentokrát za bránění ve hře. Třicet vteřin dobrého oslabení však přineslo další vyloučení na naší straně. Soupeř tedy dostal možnost hry 5 na 3, kterou i přes obrovské nasazení našich dokázal zužitkovat a odskočit na 1:4. V prostřední části zápasu přišlo další turnovské vyloučení a pár šancí na obou stranách. Žádné jiné zapisování do statistik se však nekonalo.

Začátek třetí třetiny byl podle mého názoru dobrý. V hlavách byli hráči nastavení, že na hřišti nechají všechno. Ve 45. minutě přidal pěkným odskokem ze středu hřiště druhou branku Turnova Jan Novotný a naděje na tři body byla stále živa. Takzvaná euforie po brance se po pár vteřinách nějak vytratila a naši nedokázali přepnout na vyšší level. Důsledkem byla opět kouskovaná hra, kdy měl ze hry víc soupeř a když se povedl nějaký brejk, tak ztroskotal buď na naší nepřesnosti nebo obraně soupeře. V čase 49:18 přišlo přísné, dvojité vyloučení navrátilce do našich barev Vojtěcha Palatínuse. Tigers z toho měli jen minutu přesilové hry, protože šli také ven, dvakrát. Turnov měl tak možnost si také zkusit hru 5 na 4. Přišel ale další zlomový bod. Proměněný nájezd Prague Tigers a stav 2:5. Po této situaci si vybral trenér Štěpán Matěcha oddechový čas a apeloval na tým, aby se pořád makalo a kdyby se prohrálo, tak se ctí. Něco se povedlo, něco ne. Zkrátka, další gól, hloupé vyloučení a soupeř nasypal ještě další tři branky.

Branky a asistence: 10. Vacek (Hejduk M.), 45. Novotný (Reczai). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Plíšek, Hejduk M., Švitorka, Vacek, Janoušek Š. - Maršík, Buriánek, Šmída J., Hejduk E., Iltis - Jiránek, Reczai, Palatínus V., Novotný.

Regionální liga mužů

TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa C 2:11
FBC Lomnice - TJ Turnov B 17:6

Mužské béčko se bohužel znovu více než se soupeři pralo s počtem šesti lidí do pole a brankářem, který ve skutečnosti není brankář.

I přes vysoké prohry odehráli chlapi zápasy se ctí a nevzdávají se naděje na lepší zítřky!

Liberecká liga elévů - chlapci

FBC Panthers Liberec - TJ Turnov 
TJ Turnov - FBC Liberec 
TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov
 

Elévové si užili další porci zápasů, tentokrát znovu v Liberci.

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Turnov - FBC Panthers Liberec
FBC Liberec - TJ Turnov

Turnaj hodnotil trenér Jaroslav Pajkrt:

Nedělní turnaj, který jsme odehráli v nedalekém Liberci, holky tentokrát zvládly na výbornou. Po posledním turnaji, kdy se nám vysloveně nedařilo a nebylo co vyzvednout, tak tentokrát to byl pravý opak. Holky měly skvělé nasazení, pohyb, bojovnost, doslova se praly o každý míček. Díky tomu vysoko porazily Liberecké pantery, v druhém zápase sehrály velmi vyrovnaný zápas s FBC Liberec white, kdy se skóre přelévalo na obě strany, až se nakonec přiklonilo na stranu Liberce. Přesto tento zápas považuji za velmi vydařený. Bohužel nedorazil tým Jablonce, a tak jsme si zopakovaly zápasy s Pantery a Libercem. Zápasy následovaly v rychlém sledu, začaly ubývat síly a na obou stranách tím vznikaly chyby. Sice jsme v těchto zápasech již nedokázali zvítězit, ale hra byla stále velmi vyrovnaná a kvalitní. Jen tak dál!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022
Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT