Florbal Turnov: Muži vedou v sérii play-down proti Kobylisům 2:0

09.03.2022 16:00:59 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži vedou v sérii play-down proti Kobylisům 2:0

Muži v obou dramatických domácích zápasech play-down vyhráli a ujali se vedení v sérii 2:0. Junioři hráli na turnaji v Semilech v okleštěné sestavě a připsali si výhru a prohru. Dorostenci bohužel dvakrát smolně prohráli. Přípravka absolvovala další domácí turnaj.

Národní liga mužů

TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 9:8 p. (5:1, 2:2, 1:5, 1:0)

Prvními dvěma zápasy začalo mužům v sobotu a v neděli play-down, ve kterém je jednoznačným cílem udržet se v soutěži i pro příští ročník.

Do zápasu vstoupili domácí výborně. Hráli kvalitně s balonkem, vytvářeli si šance a stříleli  také góly. Po první třetině to tedy vypadalo na pohodové vítězství, nicméně kouzlo florbalu je právě v tom, že vedení o pět gólů ještě nemusí vůbec znamenat, což se v sobotu potvrdilo.

Ve druhé části soupeř přidal, začal hrát hodně důrazně a jednoduše. Domácí s hosty začali běhat tam a zpátky a nechali si vnutit jejich hru, což se jim vymstilo. Dočkali se snížení, ale v přesilovce přidali další dvě branky a vypadalo to, že už bysi měli zápas pohlídat.

Ve třetí části to bylo podobné, s míčkem  hráli většinou domácí, ale soupeř hodně hrozil z rychlých protiútoků a některé dokázal proměnit. Přesto deset minut před koncem Turnovští stále vedli o tři branky a směřovali k vítězství. Nicméně co čert nechtěl, přišlo pětiminutové vyloučení a vedení se rozplynulo jako pára nad hrncem. Soupeř se poté znovu zatáhl a mohli jsem rozhodnout, to se ale nestalo, a tak se šlo do prodloužení.

V prodloužení si domácí vypracovali několik dalších příležitostí, všechny ovšem zůstaly neproměněny. Rozhodující moment tak přišel až v 64. minutě, kdy bylo nařízeno trestné střílení proti brance Kobylis. To proměnil mladý turnovský kouzelník Dědek a hala propukla v jásot!

Branky a asistence: 7. Švitorka (Vitásek), 9. Hejduk (Šmída J.), 13. Matěcha (Vitásek), 15. Janoušek Š. (Mellan) 19. Maršík (Janoušek J.), 39. Janoušek J. (Matěcha), 40. Vitásek (Švitorka), 47. Hejduk (Švitorka), 64. Dědek. Sestava Turnova: Švec (Suchomel) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Vitásek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Jiránek, Bursa, Janoušek Š., Pohl - Nezdara, Hlavnička.

TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 3:2 pn. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0)

Druhý zápas série byl hodně takticky svázaný. Pro oba soupeře to bylo již čtvrté letošní střetnutí a třetí za posledních pár týdnů. Oba týmy se tak už velice dobře znají a mají se navzájem přečtené.

Obrázek hry byl po celý zápas prakticky stejný. Turnov hrál s balonkem a tvořil hru, klukům ovšem chyběla lehkost, kreativita a snad i trochu odvahy, zatímco hosté z Kobylis měli hluboko zatažený obranný blok, ze kterého vyráželi do nebezpečných protiútoků. Výborný výkon předváděli oba dva brankáři.

První třetina skončila za bezbrankového stavu a v dalších dvou padl vždy na každé straně jeden gól, díky čemuž se šlo znovu do prodloužení. Ani v prodloužení se víceméně nic nezměnilo a ani jeden tým nedokázal utkání rozhodnout, na řadu tedy přišla nájezdová loterie.

V nájezdech znovu úřadovali hlavně brankáři a v prvních čtyřech sériích gól nepadl. Až v páté sérii proměnil za domácí Švitorka a už to vypadalo nadějně, nicméně hostující Filip se stal hrdinou okamžiku a srovnal. Po pěti sériích tedy následovala takzvaná "rychlá smrt". Za Turnov se k trestnému střílení znovu postavil Dědek, kterému v první sérii rozhodčí gól neuznali. Znovu vytáhl svoje kouzlo, znovu nájezd chladnokrevně proměnil a vzhledem k tomu, že Suchomel dalšího střelce Kobylis vychytal, mohli se domácí společně s fanoušky radovat ze zisku druhé bodu.

Série hraná na čtyři vítězná utkání se nyní za stavu 2:0 pro Turnov stěhuje do pražských Kobylis, kde se bude hrát v sobotu a v neděli.

Branky a asistence: 39. Hejduk (Maršík), 48. Švitorka, rozhodující nájezd Dědek. Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Jiránek, Janoušek Š., Nezdara, Hlavnička - Vitásek, Bursa, Pohl.

2. liga juniorů

TJ Turnov - SCC Semily 3:2
TJ Turnov - Florbal Jablonec 3:13

Junioři se v dalším turnaji, hraném v Semilech, utkali nejprve s domácím týmem a poté s dalším regionálním rivalem, Jabloncem. Sestava byla poněkud "okleštěná" a někteří klíčový hráči chyběli v sestavě, kvůli zápasům play-down. Zatímco v prvním zápase měli turnovští kluci více ze hry a nakonec také poměrně zaslouženě zvítězili, tak ve druhém utkání Jablonec jasně dominoval a zaslouženě vyhrál.

2. liga dorostenců

TJ Turnov - SCC Semily 4:5
Florbal Jablonec - TJ Turnov 6:3

V neděli jsme se s týmem dorostu vydali do nedalekých Semil. Našimi soupeři byli domácí Semily a Jablonec. V prvním utkání jsme smolně podlehli o jednu branku. Bohužel nám nezafungovala přesilová hra, která pro nás byla nakonec v zápase osudová, když jsme z ní pár vteřin před koncem inkasovali. Po pauze jsme nastoupili s hlavou nahoře vstříc na Jablonec. Dvě třetiny jsme dokázali soupeře držet gólově zkrátka, avšak ve třetí periodě rozhodla přesnost na hokejkách a naše nedůslednost v obranné části hry. Pochvalu za tento turnaj zaslouží zejména Filip Hájek, který statečně bojuje s o tři roky staršími soupeři a velmi nám pomáhá nejen v obraně, ale i v útoku.

Liberecká liga přípravek

FBC Panthers Liberec Black - TJ Turnov black 8:4
TJ Turnov black - FBC Česká Lípa blue 11:11
TJ Sokol Koberovy-Klokani - TJ Turnov black 2:8
TJ Turnov green - FBC Panthers Liberec Orange 0:4
FBC Česká Lípa white - TJ Turnov green 7:5
TJ Turnov green - TJ Sokol Koberovy-Kobry 7:6

Holky a kluci z přípravky absolvovali na domácí palubovce několik velice povedených zápasů. Ve kterých sbírali další zkušenosti a měli možnost, vyzkoušet si naučené dovednosti v zápasovém prostředí a tempu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Mladší žáci bojovali v Lounech, ženám skončila sezona
Florbal Turnov: Konec základní části Národní ligy i 1. ligy žen
Florbal Turnov: Muži i ženy doma vyhráli!
Florbal Turnov: Černý víkend turnovských elitních týmů
Florbal TJ Turnov: Muži těsně porazili Wizards, úspěšná byla přípravka
Florbal TJ Turnov: Nedařilo se mužům ani ženám, další utkání se nehrála
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v Benešově, ženy padly s favoritkami
Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT