Florbal Turnov: Muži budou mít v sobotu druhý matchball

17.03.2022 09:25:47 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Muži budou mít v sobotu druhý matchball

Florbalisté TJ Turnov po sobotní jasné výhře nevyužili první matchball a další budou mít za stavu série 3:1 v sobotu, na domácí palubovce. Béčku se doma v okleštěné sestavě vůbec nedařilo. Junioři ve zdecimované sestavě statečně bojovali na turnaji v Liberci, bohužel ale dvakrát prohráli. Starším žákům tentokrát domácí turnaj příliš nevyšel. Juniorky si z Kadaně přivezly jednu výhru a jednu prohru.

Národní liga mužů

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 5:10 (1:4, 2:2, 2:4)

Během víkendu měli muži na programu další dvě pokračování play-down proti pražským Kobylisům.

V sobotu do utkání vstoupili dobře, hráli dominantně s míčkem a hned v první třetině si vytvořili slibný čtyřbrankový náskok. Domácí se sice do zápasu vrátili a  náskok stáhli, ale Turnováci dokázali znovu odskočit a během třetí třetiny jsem si výsledek bez problémů pohlídali.

„V utkání jsme soupeře celou dobu přehrávali a jasně jsme zvítězili. Díky tomuto vítězství jsme si vytvořili výhodu tří matchballů na ukončení série," uvedli turnovští muži.

Branky a asistence: 10. Šmída J. (Matěcha), 12. Šmída J. (Matěcha), 13. Janoušek Š. (Hejduk), 13. Maršík (Janoušek J.), 28. Vitásek (Janoušek J.), 32. Jiránek (Matěcha), 50. Maršík (Matěcha), 52. Matěcha (Janoušek J.), 56. Hejduk (Matěcha), 60. Švitorka (Ptáčník). Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Šmída J., Jiránek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Primásek, Janoušek Š., Hejduk, Švitorka - Vitásek, Nezdara, Hlavnička.

Florbal TJ Kobylisy - TJ Turnov 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

První "matchball" a čtvrtý zápas série nás čekal hned v neděli. Tento zápas byl ovšem oproti tomu sobotnímu zcela odlišný. Na turnovských holích byla znát nervozita, nejistota a hráči se nedokázali dostat do tempa. S tím, jak měli problém se prosadit, byli hosté postupem času stále více nervózní a podráždění. Právě toto hrálo do karet soupeři, který zápas takticky dobře zvládal a dostával se i do šancí.

Přesto byl zápas celou dobu velice vyrovnaný a až do posledních minut nebylo jasné, kdo vyhraje. Gól na 4:3 se domácím podařilo vstřelit v 55. minutě a nakonec to byl také gól vítězný, jelikož závěrečná hra v šesti už Turnovu moc nevyšla a dostal navíc ještě jednu branku.

Branky a asistence: 17. Vitásek (Hejduk), 31. Janoušek J. (Matěcha), 53. Švitorka (Jiránek). Sestava Turnova: Král (Suchomel) - Šmída J., Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Primásek, Ptáčník, Janoušek Š., Hejduk, Švitorka - Vitásek, Jiránek, Hlavnička, Mellan.

Za stavu 3:1 se tedy série stěhuje zpátky do Turnova, kde budou mít domácí v sobotním utkání druhý matchball. Začíná se v 18:00, přijďte fandit!

Regionální liga mužů

FBC Česká Lípa B - TJ Turnov B 13:3
TJ Turnov B - FBC Šluknovsko Česká Lípa C 7:19

Muži se na domácím turnaji bohužel potýkali s mnoha absencemi a souběhem áčko, béčka i juniorů v jeden den. V malém počtu a bez gólmana bohužel jenom těžko vzdorovali zkušenému týmu Lípy. V utkání se Šluknovskem byly jejich šance o poznání větší, ale herně se vůbec nedařilo, projevila se únava a soupeř dal gól snad úplně ze všeho. Příště to snad bude lepší!

2. liga juniorů

SCC Semily - TJ Turnov 7:2
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 2:8

Juniorům chyběly víceméně všechny opory a ve velice malém počtu tedy museli vzdorovat značné přesile. Prali se statečně, ale na více, než dvě jasné prohry to nestačilo.

Liga starších žáků

FBC Česká Lípa blue - TJ Turnov 4:2
SCC Semily - TJ Turnov 4:0
Florbal Jablonec Blue - TJ Turnov 2:2

Starší žáci se letos naposledy představili na domácí palubovce. Turnaj jim ale bohužel moc nevyšel a ze tří utkání vytěžili pouze jednu remízu.

2. liga juniorek

FBK Wings Most - TJ Turnov 0:3
TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 3:5

V neděli vyrazil tým juniorek v lehce pozměněné sestavě na turnaj do Kadaně, kde změřil síly s týmem domácích a týmem z Mostu.

Vstup do prvního zápasu byl opatrný, soupeřky překvapily osobní obranou a napadáním, takže turnovským hráčkám chvilku trvalo, než zjistily, jak se s tím vypořádat. Jakmile ale přehrály napadající soupeřky, dařilo se jim jak v sólových akcích, tak v kombinacích na soupeřově polovině. I přes velké množství šancí se ovšem podařilo proměnit jen tři z nich. Soupeřkám ale nedovolily skórovat ani jednou a vyhrály 3:0.

Po kratší pauze mezi zápasy nastoupily florbalistky k druhému utkání, u kterého bylo jasné, že se bude jednat o jiný florbal. Nasazení do zápasu bylo skvělé, hrálo se nahoru dolů, což bylo pro domácí diváky jistě atraktivní. Opět se turnovské dívky dobře tlačily do zakončení, nebály se hrát s míčkem a obětavě bránily. I přes zpočátku nepříznivé skóre se jim podařilo srovnat na 3:3 a hrát zodpovědně. Bohužel ve třetí třetině soupeřky ještě jednou skórovaly, a tak si Turnovačky vybraly oddechový čas, zmobilizovaly nejlepší z nejlepších a vyrazily vyrovnat. Gólových šancí si během minuty a půl vytvořily opravdu hodně, k naší smůle je neproměnily, došly jim síly a soupeřky nakonec ještě jedním gólem potvrdily vítězství. Holky si zaslouží velkou pochvalu za nasazení a dobrý výkon. Pokud se jim povede udržet fazónu, určitě mají šanci vybojovat si 3. místo v tabulce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Muži vedou v sérii play-down proti Kobylisům 2:0
Florbal Turnov: Mladší žáci bojovali v Lounech, ženám skončila sezona
Florbal Turnov: Konec základní části Národní ligy i 1. ligy žen
Florbal Turnov: Muži i ženy doma vyhráli!
Florbal Turnov: Černý víkend turnovských elitních týmů
Florbal TJ Turnov: Muži těsně porazili Wizards, úspěšná byla přípravka
Florbal TJ Turnov: Nedařilo se mužům ani ženám, další utkání se nehrála
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci zcela opanovali domácí turnaj
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v Benešově, ženy padly s favoritkami
Florbal TJ Turnov: Poslední předvánoční hrací víkend
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Náchod, úspěšné i další týmy
Florbal TJ Turnov: Charitativní dvojutkání vyneslo 6 tisíc pro Náruč
Florbal TJ Turnov: Rozporuplný víkend
Florbal TJ Turnov: Smolný víkend pro turnovské týmy
Florbal TJ Turnov: Mladší žáci i starší žákyně si podmanili svoje turnaje
Florbal TJ Turnov: O víkendu bylo v akci hned osm týmů
Florbal TJ Turnov: Muži porazili Kobylisy, v akci množství dalších týmů
Florbal TJ Turnov: Starší žáci ovládli domácí turnaj, muži prohráli
Florbal TJ Turnov: Muži prohráli v prodloužení, start sezony žákyň
Florbal TJ Turnov: Muži padli v Náchodě, do sezony vstoupili junioři
Florbal TJ Turnov: Muži doma porazili Mukařov, ženy dvakrát prohrály
Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově
Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT