Florbal Turnov: Výsledkově nepodařený víkend

23.01.2023 20:58:11 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbal Turnov: Výsledkově nepodařený víkend

Muži neudrželi na půdě Králova Dvora náskok a opět prohráli. Junioři na výjezdu v Ústí nad Labem znovu dvakrát prohráli. Starší žáci ve třetím koši zaplatili krutou nováčkovskou daň a prohráli všechna tři utkání. Elévky si zahrály na turnaji v Jablonci.

Národní liga mužů

T.B.C. Králův Dvůr - TJ Turnov 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Máme za sebou 18. kolo Národní ligy. Tentokrát vyrazil mužský A-tým do haly v Králově Dvoře, kde domácím podlehl poměrem 3:4. Zápas po předešlých dvou kolech přinesl bezesporu větší kvalitu a to převážně v obranné části. Útočná fáze se také zlepšila, nicméně produktivita ne. Na poměry florbalu je velice obtížné zvítězit se třemi vstřelenými brankami. Utkání bylo poměrně peprné v tom, že současná marodka týmu donutila nynějšího trenéra Štěpána Matěchu znovu obléci dres. K turnovské sedmnáctce se připojil i starý dobrý známý Antonín Palatínus, který oblékl turnovské barvy poprvé od roku 2021. Jejich přítomnost na hřišti se pozitivně podepsala na celém týmu.

Zápas opět hodnotil kapitán Martin Hejduk:

Prvních deset minut utkání probíhalo jako obvykle s tímto soupeřem. Královák má vždy hodně času na balónku a čeká trpělivě na chybu. Tu a tam se dostal ke střele, ale turnovská obrana pracovala na výbornou a získávala pravidelně míček. Z těchto zisků bylo pár brejků a několik poměrně kvalitních rozehrávek. Ke gólům to však nevedlo. A že šance byly! Chybička se vloudila ve 13. minutě, kdy se k míčku dostal Zavoral a našel Tobiáše Uhříka, který zakončil kontr T.B.C. a vstřelil první branku zápasu. Další gól zápasu byl vstřelen v 19. minutě utkání. Pětka Turnova si poradila s napadáním soupeře, Šmída zachoval chladnou hlavu a byl schopen rýsovat na Švitorku, který měl před sebou volno a po pár krocích s hlavou nahoře pálil zápěstím nad ruku Procházky v bráně hostí. Stav 1:1 netrval příliš dlouho, přesně to bylo 32 vteřin. Na rozehrávku v rohu soupeře nastupuje kombinovaná sestava. Konkrétně 2x Palatínus a Matěcha. Ve třech zamotali soupeři hlavu a Antonín Palatínus se objevil na středu hřiště, předvedl nervy ze železa a našel svého bratra Vojtěcha, který si odskočil a chladnokrevně zakončil. Dal soupeři tzv. góla do šatny.

Druhá třetina tedy začala za příznivého stavu 2:1. Šest následných minut hry bylo ve stejné šabloně jako začátek utkání. Tedy optická převaha Králova Dvora a Turnovské odpovědi. V sedmé minutě vyfasoval trest 2 minuty Vlček. Dostali jsme se tedy k přesilové hře. Po minutě a půl jsme přesilovku proměnili. Střela od Novotného se přívětivě odrazila k připravenému Vojtěchu Palatínusovi, který se opět nemýlil a navýšil na 3:1. Tento stav trval až do 36. minuty, kdy soupeř přidal svou druhou branku. Padla po pro nás neskutečné smůle vlastním gólem. Otáčející se obránce nevědomky nasměroval balón do sítě. Nikdy jsem nic podobného neviděl. Byl to opravdu pech. Víc branek v prostřední části dění nepadlo.

Ve třetí třetině soupeř trochu poupravil svou hru. My jsme však pořád drželi a soupeř nedokázal vyrovnat zápas. Bohužel jsme nepřidali žádnou pojistku do branky na druhé straně hřiště. Trestem pro nás byl obdržený gól v 53. minutě. Švejda dokázal najít skulinku ve zdi a po standartní situaci na hranici velkého brankoviště vyrovnal na 3:3. To byl zlomový bod tohoto utkání. Od té chvíli jakoby jsme si svázali ruce a začali jsme pochybovat. Naše hra se tak trochu vrátila do kolejí vyklepaných rukou a zbrklosti. Tohle všechno se odehrálo během dvou minut. Těsně před tím, než se sestava měla stáhnout na 10 lidi, se přihlásil znovu Švejda, který přidal čtvrtou branku Králova Dvora. V 55. minutě tedy soupeř otočil zápas na 3:4. Jasnou reakcí tedy byla hra v šesti. V té nás od vyrovnání zastavila tyč, kterou orazítkoval V. Palatínus. Po pár chvílích a možná trochu unfair situaci v posledních vteřinách zápas skončil.

Domů jsme si tedy tři body nepřivezli a je téměř jisté, že nás bude čekat play-down. Musíme se tedy semknout a tvrdě pracovat na tom, abychom udrželi Národku v Turnově. Rád bych také poděkoval našim věrným fanouškům, kteří nás celou dobu podporovali a dokázali si udržet čistý štít. Fandit se totiž dá i slušně a s respektem.

Branky a asistence: 19. Švitorka (Šmída J.), 20. Palatínus V. (Paltínus A.), 28. Palatínus V. (Novotný). Sestava Turnova: Suchomel (Horáček) - Hejduk M., Dědek, Matěcha, Palatínus V., Janoušek Š. - Šmída J., Jiránek, Švitorka, Palatínus A., Maršík - Plíšek, Buriánek, Reczai, Hejduk E., Novotný.

2. liga juniorů

TJ Turnov - FBC DDM Kati Kadaň 2:15
SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 7:6

Junioři vyrazili se značnou podporou dorostenců do Ústí nad Labem, kde je čekal další letošní turnaj. Po úvodní jasné prohře s Kadaní kluci nastoupili do utkání proti Litvínovu s odhodláním vyhrát. Vypadalo to dobře a dokonce si vybudovali dvougólový náskok, ani to ovšem bohužel nestačilo. Snad příště na domácím turnaji už se konečně podaří vyhrát.

Liga starších žáků

TJ Turnov - Florbal Jablonec 2:3
TJ Turnov - FBC Panthers Liberec 1:2
FD Teplice - TJ Turnov 4:0

V neděli jsme se staršími žáky, poprvé v letošní sezóně, jeli hrát zápasy třetího koše. 17 hráčů, včetně 2 gólmanů, se vydalo do Smržovky. Bohužel jsme s Jabloncem i Libercem prohráli smolně o gól, 3:2 a 2:1. Poslední zápas s Teplicemi byl rozhodnutý po první půlce, kde jsme čtyřikrát lacině inkasovali. Ve druhé půli i přes zlepšený výkon, už jsme gól nedali ani neinkasovali.

Pro všechny to byla určitě dobrá zkušenost, kdy se setkali s týmy, které hrají rychle, tvrdě a proměňují nabídnuté šance. Je třeba říci, ze jsme využili všechny tři přesilovky, tedy 100% úspěšnost v této činnosti. Uvidíme, se kterými týmy se potkáme, pravděpodobně ve čtvrtém koši.

Liberecká liga elévů - dívky

TJ Sokol Koberovy - TJ Turnov 10:3
TJ Turnov - Florbal Jablonec 11:1
TJ Turnov - FBC Liberec 1:6

Turnaj hodnotil trenér Jaroslav Pajkrt:

V sobotu holky odehrály další turnaj elévek v Jablonci nad Nisou. Bohužel se nám nepovedlo navázat na herní projev z minulého turnaje v Liberci. Tentokrát nám chybělo nadšení a pohyb ve hře, holky se snažily za každou cenu dovézt míček až do branky a s tím si kluci dokázali poradit. Naopak se nám nedařilo držet s nimi tempo a reagovat na přesné a rychlé nahrávky. Ukázalo se, že máme stále na čem pracovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Florbal Turnov: Juniorky na domácí půdě porazily Mladou Boleslav
Florbal Turnov: První odehrané zápasy v roce 2023
Florbal Turnov: Poslední hrací víkend roku 2022
Florbal Turnov: Další porce zápasů pro množství týmů
Florbal Turnov: Černá série mužů pokračuje dál
Florbal Turnov: Poslední listopadový víkend se týmům nedařilo
Florbal Turnov: Muži neprolomili černou sérii a padli i s Benešovem
Florbal Turnov: Povedený domácí turnaj starších žáků
Florbal Turnov: Bod áčka ze zápasu s Traverzou, hrála i další družstva
Florbal Turnov: Muži porazili Králův Dvůr. V akci i mládežnické týmy
Florbal Turnov: Muži nestačili na Panthers, sezonu začaly starší žákyně
Florbal Turnov: Muži ztratili zápas s Tigers, do sezony vstoupili elévové
Florbal Turnov: Muži mají další tři body, do sezony vstoupilo béčko
Florbal Turnov: První vítězství mužů, sezona začala i týmům mládeže
Florbal Turnov: Nedařilo se mužům, dorostencům ani juniorkám

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT