Florbal Turnov: Muži si z Kadaně vezou barážový mečbol

19.04.2022 17:40:34 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci baráže zažili florbalisté Turnova v Kadani dvě dramata, která šla až do prodloužení. Zatímco v sobotu domácí vyrovnali stav série na 1:1, tak v nedělním zápase zelenočerní zvítězili a v sérii, hrané na tři vítězství, vedou 2:1. Přípravka absolvovala poslední turnaj v této sezoně na domácí palubovce. Starší žákyně vyrazily na dohrávaný turnaj do České Lípy.

Národní liga mužů

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 6:5 p. (2:2, 2:1, 1:2, 1:0)

V sobotu Turnovští sice dobře začali a poměrně rychle vedli o dvě branky, poté se ovšem nechali rozhodit zbytečnými chybami a nedůrazem, díky čemuž soupeř poměrně snadno vyrovnal. Za poslední dobu už víceméně taková turnovská klasika.

V dalším průběhu utkání byli hosté pomalí, nedůrazní, florbalově nekvalitní a soupeř chtěl vyhrát rozhodně víc. Přesto všechno se ve třetí třetině dostali do tlaku a ještě čtyři minuty před koncem dokonce vedli. Navíc jsme mohli rozhodnout v přesilovce, jejíž značná část se přenesla i do prodloužení. Bohužel se to nestalo a v prodloužení soupeř potrestal naši obrovskou hrubku, čímž si zajistil srovnání série.

Branky a asistence: 4. Matěcha (Maršík), 5. Šmída O. (Pohl), 32. Jiránek (Ptáčník), 41. Šmída J. (Hejduk), 54. Janoušek J. (Matěcha). Sestava Turnova: Král (Suchomel) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Maršík - Ptáčník, Jiránek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Šmída O., Pohl, Hlavnička - Janoušek Š.

FBC DDM Kati Kadaň - TJ Turnov 4:5 p. (2:1, 0:1, 2:2, 0:1)

V nedělním utkání byli Turnováci o hodně lepší, mnohem více chtěli a bylo to znát ve všech ohledech. I domácí Kadaň ale hrála dobře, a tak byli hráči i diváci svědky napínavého a vyrovnaného utkání. Skóre se přelévalo na obě strany, ale celkově moc gólů nepadalo, i přesto, že statistici zaznamenaly počet střel na branku 44:45.

Na dvě turnovské branky v závěru utkání dokázali domácí velice rychle zareagovat, takže se šlo do prodloužení. Tam nastala hvězdná chvilka mladičkého turnovského střelce Šimona Janouška, který po zisku balonku na polovině hřiště běžel ze strany na brankáře téměř osamocen a vstřelil rozhodující branku.

Branky a asistence: 7. Švitorka (Jiránek), 30. Ptáčník (Hlavnička), 51. Matěcha (Janoušek Š.), 56. Janoušek Š. (Havlín), 62. Janoušek Š. Sestava Turnova: Suchomel (Král) - Havlín, Dědek, Matěcha, Janoušek J., Janoušek Š. - Ptáčník, Jiránek, Šmída J., Hejduk, Švitorka - Mellan, Primásek, Maršík, Pohl, Hlavnička - Šmída O.

Díky nedělní výhře se Turnováci v sérii hrané na tři vítězství ujali vedení 2:1 a na domácí palubovce budou mít mečbol.

Poslední a rozhodující hrací víkend v této sezoně čeká turnovské florbalisty již 23. a případně 24. dubna. V sobotu hrajeme od 19:00 a případné nedělní utkání začíná v 18:00. Přijďte fandit a pomoci turnovským borcům zachránit Národní ligu i pro sezonu 2022/23.

Liberecká liga přípravek

TJ Turnov black - TJ Turnov green 6:6
Florbal Jablonec - TJ Turnov black 1:10
TJ Turnov black - Florbal Jablonec 5:4
TJ Turnov green - Florbal Jablonec 1:3
Florbal Jablonec - TJ Turnov green 3:1

Poslední domácí turnaj absolvovala přípravka na domácí palubovce. Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu v celé sezoně a už se těšíme na tu další!

Přebor starších žákyň

TJ Turnov - ASK Lovosice-LFP 4:9
Florbal Ústí - TJ Turnov 2:3
TJ Turnov - Mocní Tuleni Podbořany Yellow 11:3

V sobotu 16. dubna jsme vyrazily do České Lípy, kde jsme odehrály odložený turnaj starších žákyň. Na začátek jsme sehrály zápas s týmem Lovosic. Zde se projevila fyzická převaha týmu Lovosic, jelikož náš tým byl složen převážně z mladších žákyň. I přestože bojovaly statečně a předvedly několik skvělých kombinačních akcí, bohužel na vítězství to nestačilo. Druhý zápas jsme odehrály proti Ústí nad Labem. Tento zápas byl vyrovnaný, holky si vypracovaly náskok a ten udržely, byť se soupeři povedlo snížit a zápas se dohrával ve vysokém tempu. Nakonec nás čekal tým Podbořan, ten dokázal potrápit do té doby stoprocentní tým Lovosic. Naše holky si vypracovaly náskok a ten postupně navyšovaly. Druhou půli zápasu zcela ovládly a zápas pohodlně dovedly k vítězství.